Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/canedos.com/includes/menu.inc).

Ciekawe informacje dotyczące właściwości kawy

Interesujące artykuły

ziarna kawy
Author: Andreas Poike
Source: http://www.flickr.com
Ludzie pijący kawę, wiedzą doskonale, że ten smak i aromat jest nietuzinkowy. osoby te wiedzą, że parzenie jak i picie kawy to cieszenie się chwilą. Kawowe plantacje w Mozambiku są uważane za najlepsze na świecie. Arabica to ta, której przyszło dojrzewać w idealnych warunkach.

Kawę z Mozambiku na całe szczęście możemy już znaleźć na półkach w wielu dużych sklepach, więc każdy z nas może zrobić sobie filiżankę pysznej kawy u siebie w domu. Oczywiście dobrze jest najpierw poznać tajniki właściwego parzenia tej kawy, żeby nie straciła ona niepowtarzalnego smaku, który powinien wydobyć się z naszej filiżanki tego pysznego napoju.
Czarna kawa
Author: Bill So
Source: http://www.flickr.com
W zbieraniu i produkcji kawy w skali świata prym wiodą kraje południowoamerykańskie oraz azjatyckie. Na pewno najbardziej ceniona w skali świata jest kawa brazylijska. Doceniana jest za wyjątkowe walory smakowe.

Wszyscy „kawosze” świetnie wiedzą, że nic nie dorówna smakowi prawdziwej kawy z Mozambiku. Kawa dla sporej liczby ludzi jest jak eliksir siły, a dzień bez kawy staje się dniem straconym. Dobrze zaparzona kawa arabica którą delektujemy się rano sprawia, że człowiek ma dobry nastrój przez resztę dnia. Filiżanka pysznej kawy jako deser daje możliwość odprężenia się po ciężkim dniu i sprawia, że reszta dnia jest o wiele przyjemniejsza. Najlepsze są ziarna jak najmniej przetworzone, w których kryje się najwięcej wartościowych właściwości kawy.

Jeżeli więc kupujemy kawę, sięgajmy po tę najlepszą. Kawa ma też bez wątpienia bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie, udowodniono nawet, iż może niezawodnie poprawić humor. Łyk kawy z rana doda nam sporo energii, a także pozwoli nam lepiej skoncentrować się na pracy. W skali całego świata wykształciło się bardzo dużo stylów i metod podawania kawy. Kilka z nich ma charakter uniwersalny, a zatem można wybrać się do kawiarni w wybranym kraju, a pod danym określeniem będzie rozumiane to samo.

Przykładem jest caffe latte, czyli kawa przygotowywana z wielką ilością spienionego mleka w formie pianki. Tego rodzaju kawa to właściwie deser kawowy, ponieważ nie jest zbytnio mocna, a większość napoju stanowi mleko. Kawę tę serwuje się najczęściej w wysokiej szklance. Podobnie dla innych typów kawy przyporządkowane są odpowiednie sposoby podawania. Ostatnio popularność zyskały kawy z wzorami na powierzchni, sporządzanymi za pomocą mleka. Jeśli chcemy mieć pewność, że kawa, która została nam podana jest odpowiednio zaparzona pójdźmy do takiego miejsca, gdzie barista na naszych oczach przygotuje dla nas jedyną i niepowtarzalną filiżankę pełną smaku i aromatu, która da nam moc na resztę dnia. Kawy przyrządzane przez baristów to czysta finezja. ciekawą opcją jest możliwość zapisania się na kurs parzenia kawy i w dodatku koszt takiego kursu jest bardzo przystępny, albo pójść do profesjonalnej palarni jak http://www.palarniakawyelephant.pl/.