Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/canedos.com/includes/menu.inc).

Ciekawe kierunki na wakacje, zatem gdzie możemy wybrać na kolejny urlop

Interesujące artykuły

Wakacje to czas, który chcemy spędzić jak najlepiej, ponieważ mija niezrównanie szybko. Jeżeli do tej pory jeździliśmy albo nad morze, albo w góry, warto zmienić zwyczaje i wybrać zdecydowanie dalsze kierunki, takie jak Bejrut. W tej nowoczesnej stolicy Libanu na pewno nie zabraknie dla nas atrakcji nie będzie nam brakować.


W Bejrucie rzuca się w oczy nade wszystko przemyślana architektura, czystość oraz zieleń, jakiej można pozazdrościć. Jest faktycznie ładnie, lecz jak wspomniano – też nadzwyczaj nowocześnie, a sam Bejrut zwie się Paryżem Wschodu. Z tego powodu należy liczyć się z dosyć wysokimi cenami, ale nie można nie zasmakować fajki wodnej, jaka nieraz podawana jest zamiast w szklanej butli – w owocu, np. w ananasie (czytaj ). Wypróbujmy nieznane dla nas dotychczas aromaty tytoniu, a z pewnością będziemy mile zdziwieni. Normalne smaki dostaniemy bez trudności w Polsce, dlatego warto posmakować czegoś nowego. W Bejrucie jest bardzo dużo świątyń przeróżnych religii, lecz też wiele budynków-straszydeł, pustych, niezamieszkanych, które stanowią wielki kontrast dla budowanych obok nowoczesnych budowli.
Bejrut
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Będąc w prezentowanym mieście koniecznie trzeba przespacerować się nadmorskim deptakiem wzdłuż Morza Śródziemnego. Drugim kierunkiem, jaki można obrać, jest Chicago, gdzie kluczowe atrakcje znajdują się w samym centrum miasta. Niewątpliwie trzeba zobaczyć Dearborn Street, The Mag Mile lub znane chicagowskie muzea, jakie położone są nad brzegami jeziora Michigan. Nie można zapomnieć też o akwarium i planetarium, a osoby, jakie doceniają sztukę, muszą wejść do Art Institute od Chicago, gdzie nagromadzono tysiące arcydzieł pochodzących z rozmaitych okresów.
Teraz już wiesz, że podczas wakacji nie trzeba wyłącznie leżeć na plaży czy zdobywać kolejnych szczytów.


Chicago
Author: Anton S.
Source: http://www.flickr.com
Można zwiedzić miasta, jakie na zawsze będą w twojej pamięci oraz każdego roku wyznaczać sobie nowe, wakacyjne kierunki, aby ujrzeć jak najwięcej świata (http://lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-chicago). To wcale nie musi być bardziej kosztowne niż zwyczajny urlop, trzeba wyłącznie zacząć planowanie wcześniej oraz zabukować samolot czy hotel na kilka miesięcy przed podróżą, a będą czekać nas dogodne promocje.