Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/canedos.com/includes/menu.inc).

Na jakie rolety lub żaluzje się zdecydować?

Interesujące artykuły

Rolety zewnętrzne, oprócz walorów estetycznych, zapewniają sporo bardzo przydatnych korzyści: zabezpieczają dom przed złodziejami, zimową porą chronią wnętrze przed stratą ciepła, natomiast w lecie zatrzymują napływ gorąca. Rolety zewnętrzne gwarantują ochronę przed słońcem przez absolutne zaciemnienie przestrzeni mieszkalnej. Zimową porą izolują mieszkanie przed chłodem niwelując utratę ciepła, przez o podnoszą bilans energetyczny domu aż o dwadzieścia pięć procent. Dodatkowo zapewniają redukcje hałasu i stanowią zabezpieczenie przed ciekawskimi sąsiadami. Ten rodzaj rolet można otwierać i zamykać ręcznie, z wykorzystaniem energii elektrycznej albo energii słonecznej.

karnisz
Do najbardziej popularnych produktów tego rodzaju zaliczają się firanki. Stosuje się je od bardzo wielu lat. Ograniczają dopływ światła słonecznego do pomieszczenia, a także utrudniają zajrzenie z ulicy do wnętrza. Niezwykle ważne są również cechy estetyczne firanek. Można je wieszać na dużo rozmaitych sposobów, a także razem z zasłonami upinać w przeróżnych ustawieniach.

Firanki szyte są z różnych materiałów. Zazwyczaj mają kolor biały, choć aktualnie często się od tego odchodzi. Ludzie żywi zazwyczaj nie czują się komfortowo w domu, w którym kolor ścian jest ciemny, światła przytłumione, a wnęki okienne zasłonięte. Z tego powodu wykorzystują jaskrawe barwy i intrygujące, niekonwencjonalne wystroje, w jakich otoczeniu czują się możliwie dobrze. Odwrotnie ci, którzy zwykle przychodzą do lokalu zmęczeni po ośmiu bądź dziesięciu godzinach obowiązków, żeby nareszcie zaznać nieco odpoczynku, a w stonowanej sypialni jak najwcześniej zapaść w sen i nie mieć kłopotów ze wstaniem kolejnego dnia.

Oni dobierają stonowane, kremowe kolory na ściany, niekiedy nawet ciemny brąz, umeblowanie w barwach ciemnego drewna i spokojne oświetlenie. Rolety zewnętrzne zapewniają utrzymanie prywatności i mają spory wpływ na poczucie bezpieczeństwa lokatorów. Wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych mocno opóźniają czas włamania, ale aby spełnić standardy rolet antywłamaniowych ich budowa winna być dodatkowo wzmocniona i trwale przymocowana do ścian budynku. W jaki sposób przygotować sobie swój pokój tak, by był jak najbardziej neutralny świat, a razie chęci można by było go przemienić z ciemnej groty w jasne, żywe miejsce? Zaniedbywanym elementem wystroju wnętrz jest wnęka okienna. Wystarczy zastosować inną firanę, żaluzje pionowe, doprowadzić do spokojnego pokoju możliwie dużo światła i już mamy ogromną metamorfozę.

Nie wymaga to remontu, a tylko pół godziny wysiłku przy przewieszeniu kotar lub materiałowych żaluzji. Zadanie ułatwiają nowoczesne szyny sufitowe, zamiennik starych karniszy rolkowych. Te są znacznie żywotniejsze, a mocowanie kotar jeździ w nich dużo, dużo łatwiej. Ciekawym pomysłem do udekorowania okna są nieco modernistyczne karnisze kwadratowe, które dopasować można do dowolnego wystroju. W zależności od oczekiwań są osiągalne w wielu kolorach, ale najlepiej wybrać taki, jaki będzie pasował i do słonecznego, jasnego pomieszczenia, i do ciemnego, spokojnego, relaksującego miejsca.