Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/canedos.com/includes/menu.inc).

Gdzie wybrać się w podróż w długi weekend majowy?

Interesujące artykuły

Podróże z dzieckiem
Author: FuturePR
Source: FuturePR
Z czym kojarzy ci się określenie „wakacje”? Uczniowie starają się zapomnieć o szkole, spać do południa, obijać się ile się da i robić wszystko, co tylko daje radość i nie nie jest powiązane z określeniem „obowiązek”. Studenci podejmują się rozmaitych zleceń, które zapewnią im pieniądze niezbędne na wakacyjny wyjazd i różnorakie uciechy. Pracownicy chcą spędzić pewien okres poza domem w jakimś beztroskim miejscu, z dala od irytującego szefa i ciągłego pośpiechu. Rodzinne wycieczki uczą dzieci cieszyć się światem. Maluchy, podobnie jak ich rodzice, mogą odpocząć od hałasu miasta, spędzić miło czas na łonie natury. Weekendowa wyprawa scala rodzinę i pozwala lepiej poznać się w sytuacjach innych niż codzienne. Małe dziecko również uczy się, że świat to ciekawe miejsce, a więc można uczyć się chodzić, aby je obejrzeć.

Aby jednak wyjazd przebiegł zgodnie z planem i pozostawił sympatyczne wspomnienia, warto się do niego właściwie przygotować. Należy wziąć pod uwagę także środek transportu, którym będziemy podróżować. Jeśli ktoś liczy się z finansami, należy wybrać się podróż pociągiem. Bilety PKP są zazwyczaj tańsze od paliwa w naszym aucie. Zależy to oczywiście od ilości podróżujących oraz tym, czy PKP nie ma jakiś zniżek na bilety. Może to być idealne wyjście, nie ważne czy wybiera się długi weekend nad morzem, czy w górach. Wiadomo, że są inne środki transportu, przykładowo samolot.

Może to być jedyna opcja dla podróżujących daleko. W tym wypadku najważniejsze są kilometry dzielące nas od miejsca pobytu. Niektórzy chcą spędzić ten weekend czynnie, z tego względu rower jest także dobrym wyjściem.
morze
Author: ビッグアップジャパン
Source: http://www.flickr.com
Wszystkim tym, którzy szanują sobie ciszę i spokój połączone z wygodą i niebywałym komfortem, proponujemy wakacje w Jarosławcu (znacznie więcej tutaj: ciekawa strona na ten temat). To mała miejscowość znajdująca się w województwie Zachodniopomorskim. Napotkamy w tej miejscowości na jedną z dziewięciu latarni morskich znajdujących się na polskim nabrzeżu. Oprócz tego cisza i spokój.

W ten beztroski nastrój idealnie wkomponowuje się czterogwiazdkowy obiekt hotelowy proponujący wypoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu. Doskonałe dania szykowane przez doświadczonych kucharzy perfekcyjnie serwowane przez wykwalifikowanych kelnerów, alkohole niemal z całego kontynentu europejskiego, usługi „spa & wellness”, a w tym pielęgnacja ciała za sprawą luksusowych środków kosmetycznych, masaże, solarium, fryzjer i wiele innych. Możesz pojawić się z koleżanką, z ukochanym bądź z całą rodziną. Prócz samej latarni występują tutaj również zabytkowe budynki gospodarcze: dom latarników, stodoła, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur zespołu latarni. Ciekawostką jest fakt, iż w bliskiej odległości latarni występuje zielona, uzdrawiająca glinka, którą używa się do kąpieli, okładów, a nawet do picia. Kolejnym najbardziej ciekawym obiektem w Gąskach jest neoklasycystyczny „Pałac Morski” mieszczący się w parku, 900 m od linii morza. Pałac wzniesiony w 2 połowie XIX w.

pełni współcześnie funkcję ośrodka rehabilitacyjno – wczasowego. Budynek otoczony jest przez zabytkowy park o powierzchni ok. 6,7 ha. Rosną tu m.in. buki, cyprysiki groszkowe oraz klony srebrzyste. Najbardziej znanym szlakiem turystycznym przebiegającym przez Gąski jest szlak nadmorski zaznaczony kolorem czerwonym, o długości mniej więcej 39 km. Trasa wiedzie urlopowiczów przez następujące etapy: Pleśno – Gąski – Sarbinowo – Chłopy – Mielno – Unieście – Łazy – Dąbki. Ciekawy jest fakt, że wspomniany szlak stanowi odcinek międzynarodowego szlaku przebiegającego przez nadmorskie miejscowości i plaże. Trasa ta ma swój początek we Francji. Rowerowy szlak nadmorski jest troszeczkę dłuższy – 54 km i biegnie trasą: Pleśno - Gąski – Sarbinowo – Mielno - Strzeżenica, Dobiesławiec – Mścice – Jamno – Łabusz – Osieki - Iwęcino - Bielkowa. Szlak wiedzie wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, a w trakcie jego przemierzania zobaczyć można liczne zabytki historyczne oraz przyrodnicze.