Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/canedos.com/includes/menu.inc).

Cel na lato nad polskim morzem 2014 – Pobierowo

Interesujące artykuły

dzieci
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Pieniny to piękny masyw skalny w regionie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad 500 km na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, w związku z tym wziąć ten obszar pod uwagę organizując wakacje w górach! Do największych pienińskich szczytów zaliczamy głównie Trzy Korony (982 m n.p.m.). Warto także wspiąć się na Sokolicę (747 m n.p.m.) na którą wiedzie szlak nazywany Sokolą Percią i Czertezik (774 m n.p.m.), skąd roztaczają się niezapomniane widoczki na Pieniny i leżącą 300 m niżej wstęgę Dunajca. W górach przygotowano też liczne tarasy ze niesamowitą panoramą na rzeczny kanion.

Fantastyczna panorama Świnoujścia roztacza się z galerii widokowej znajdującej się na najwyższej w Polsce latarni morskiej (68 m). Ciekawym miejscem jest także Muzeum Rybołówstwa Morskiego zlokalizowanym w dawnym ratuszu z tysiąc osiemset piątego roku na Placu Rybaka. Zrobiono tu ekspozycję poświęconą historii miasta i prezentującą stare aparaty nawigacyjne, zbiory etnograficzne oraz kolekcję ryb i muszli. W części portowej jest jedyne w Polsce Muzeum Egzotycznych Ryb Mrożonych.

Status kurortu Świnoujście zyskało na skutek odkrycia na jego terenie źródeł leczniczej solanki i w konsekwencji wybudowania odpowiednich urządzeń przyrodoleczniczych. W tutejszych sanatoriach leczy się przede wszystkim choroby układu krążenia. Można tu skorzystać z leczniczych masaży, okładów z borowiny i kąpieli solankowych. Nic, zatem zadziwiającego, że Świnoujście pobija rekordy, jeżeli chodzi o rezerwacje na wypoczynek 2014 (zobacz więcej - Świnoujście).

Wśród zabytków sakralnych warto wyróżnić kościół w Grywałdzie, dawną cerkiew grekokatolicką w Jaworkach z 1798 roku i drewnianą cerkiew w Powroźniku. Uwagę skupiają także zabytkowe, drewniane kościoły: w Dębnie z XV w. , Łopusznej z XV w. gdzie znajduje się niezwykle cenny tryptyk oraz Trybsze w którym na jednej ze ścian namalowano scenę Sądu Ostatecznego uważaną za najstarszą, zachowaną namalowaną panoramę Tatr.

Trzeba udać się również na słowacką część Pienin, gdzie wznosi się wspaniały, XIV-wieczny kompleks klasztorny kartuzów w Czerwonym Klasztorze (unie pod opieką kamedułów) oraz zamek w Starej Lubovli. Fani jazdy rowerem bez wątpienia będą chcieli skorzystać z przygotowanych dla nich tras, biegnących wzdłuż gminy Rewal od Pobierowa po Niechorze. Przez Wybrzeże Rewalskie przeprowadzono również dwa szlaki turystyczne koloru czerwonego "Szlak Nadmorski Błękitny" wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa. Szlaki wiodą do wielu atrakcji, które z pewnością należy zobaczyć, przykładowo latarnię morską w Niechorzu, czy też ruiny kościoła w Trzęsaczu.